Jesteś tutaj

Higiena stomatologiczna na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym - opinie

Centrum Biblioteczno-Informacyjne - By Panek, CC BY-SA
Centrum Biblioteczno-Informacyjne - By Panek, CC BY-SA

W niniejszym artykule znajduje się opinia studentki higieny stomatologicznej studiującej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Opinia pochodzi ze stycznia 2016 roku.

Jeżeli jesteś studentem i chcesz podzielić się opinią na temat swojej uczelni i kierunku zapraszam do wypełnienia specjalnie przygotowanej ankiety.

Studentka III roku, styczeń 2016 r.

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Pierwszy semestr dość ciężki ze względu na zmianę trybu uczenia, nauczenie się robienia notatek, przejście w tryb wykładów, seminariów i ćwiczeń. Pierwszy semestr trudny także ze względu na anatomie, ale jak się ją już zda to nic nie jest straszne. Zajęcia ciekawe, w niewielkich grupkach, jest możliwość poćwiczyć na koleżankach i kolegach, później zaczynają się zajęcia kliniczne z pacjentami, ale to dopiero od drugiego roku.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Zajęcia prowadzone na wysokim poziomie, asystenci bardzo pomocni, zazwyczaj do zaliczenia przedmiotu/ zdania egzaminu wystarczą notatki z zajęć. Po zakończeniu studiów a także w trakcie istnieje możliwość wzięcia udziału w wielu szkoleniach kierunkowych.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Na higienie nie ma wyścigu szczurów. Z racji tego, ze nabór na rok to tylko 30 osób wszyscy się znają, to trochę jak w klasie w liceum. Z wykładowcami/ asystentami raczej nie ma problemu by się dogadać.

Jak jest z mieszkaniem?

Mieszkam już 3 rok w akademiku. Luksów może nie ma, bo mieszkam w pokoju 3 osobowym, mamy kuchnie na piętrze i prysznice na -1- koedukacyjne. Panie sprzątaczki dbają o czystość toalet, kuchni, korytarzy, w pokojach sami sobie sprzątamy, z prywatnością jest troszkę problem, ale mieszkanie w akademiku to wspaniała okazja do poznania ludzi.

Życie w mieście

Warszawa jak warszawa, komunikacja dobra, łatwo dojechać na zajęcia, miejsc do spędzania wolnego czasu też dużo.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Polecam, z całego serducha, zajęcia fajne, i istnieje możliwość pracowania już w trakcie studiów, praca praktycznie zaraz po skończeniu studiów.

kaś