Jesteś tutaj

Opinie o uczelniach

Stale aktualizowana i poszerzana baza opinii o kierunkach studiów i uczelniach z całej Polski. Znajdziecie tu m.in. opinie z uczelni medycznych.

Znalezionych opinii - 15

Kierunek lekarski, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

To, ile poświęcisz na naukę zależy od Twoich umiejętności, od odpowiedniego wygospodarowania czasu i systematyczności. W porównaniu do liceum jest oczywiście więcej nauki, dlatego warto znaleźć najefektywniejszy dla Ciebie sposób uczenia. Generalnie nie jest jej aż tak dużo żeby sobie nie poradzić.
Przed kolokwiami/egzaminami trzeba oczywiście przysiąść, ale ogólnie można znaleźć sporo wolnego czasu dla siebie. Jeśli jest się dobrze zorganizowanym to da się gdzieś wyskoczyć nawet w środku tygodnia.
Najwięcej czasu pochłania anatomia i to ona wymaga głównie systematyczności, czasem sprawia dużo problemów, ale jestem pewna, że dacie radę. :) Wszystkie 4 kolokwia i egzamin składają się z części praktycznej czyli tzw szpilek i teoretycznej - odpowiedź ustna na wylosowane pytania. Dodatkowo najczęściej trzeba być przygotowanym na zajęciach. Do bardziej wymagających przedmiotów należy również biologia, chemia, histologia.

Protip: sugeruję od początku przyłożyć się do szpilek z anatomii. ;)

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Duża, nowa biblioteka, zazwyczaj można znaleźć w niej książki, których się potrzebuje, dużo miejsca żeby w ciszy usiąść i się uczyć. Jeśli ktoś jest tym zainteresowany to można się wybrać na sporo dodatkowych zajęć, warsztatów, trzeba tylko chcieć. Jeśli chodzi o poziom zajęć... cóż, to zależy od indywidualnych oczekiwań i od tego na kogo się trafi. Raczej nie narzekam.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Prowadzący są raczej przyjaźni wobec nas, wiele z nich jest pomocnych i idzie na rękę studentom. To zależy czasem od tego na kogo się trafi, głównie na anatomii. Wśród studentów (przynajmniej w obrębie mojego roku) panuje rewelacyjna atmosfera, bardzo dobra komunikacja, wymiana informacji, również ze starszymi studentami.

Jak jest z mieszkaniem?

Ceny od ok. 450 do 1000 zł. Trzeba po prostu upolować dobrą okazję, w wielu przypadkach opłaca się mieszkać z kimś w jednym pokoju. Na pierwszym roku na pewno wygodne jest znaleźć mieszkanie w okolicach Klinik albo Placu Grunwaldzkiego.

Życie w mieście

Komunikacja miejska bez zarzutu, na pierwszym roku zajęcia odbywają się głównie na niewielkim obszarze Klinik, więc to dodatkowe ułatwienie.
Jest sporo fajnych miejsc (również w pobliżu uczelni) gdzie można coś zjeść, wyskoczyć wieczorem ze znajomymi. Wrocław to duże, piękne miasto, łatwo znaleźć jakąś rozrywkę.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nie żałuję swojego wyboru :)

Zwracam uwagę na to, że jeśli nie kupicie wszystkich książek/kser przed rozpoczęciem roku to się nic nie stanie. Lepiej być pewnym co jest naprawdę potrzebne niż niepotrzebnie wydawać pieniądze. W dodatku na początku pierwszego semestru odbywa się kiermasz.

Kierunek lekarski, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Pewnie macie dość ciągłego powtarzania o systematyczności, pracowitości itp. Powiem tak, jeśli jesteś bardzo zdolny możesz uczyć się rzadziej i ogarnąć jakoś na to 3, jeśli jednak chcesz się cieszyć komfortem psychicznym albo marzysz o lepszej ocenie to systematyczność musi stać się twoim drugim imieniem.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Kół naukowych jest wiele, biblioteka na wypasie, a i ludzi jest też trochę takich, którzy wciągną cię w ten naukowy świat. Warto pamiętać jednak, że to ty musisz zrobić pierwszy krok i wszędzie to ty musisz wychodzić z inicjatywą.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Koledzy z raczej pomocni aniżeli zawistni, także na klimat narzekać nie można :)

Jak jest z mieszkaniem?

Znam sporo osób mieszkających w akademikach i są oni bardzo zadowoleni, czujesz się jak na wiecznej wycieczce klasowej. Jednak to opcja dla osób z silnym samozaparciem, bo znajomi wciąż będą odciągać cię od nauki.

Życie w mieście

To jak będziesz się czuć zależy od miejsca w jakim będziesz mieszkał. Warto wybrać nowoczesne budownictwo oraz bliskie sąsiedztwo parków, rzek etc.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Jeśli chcesz wymagającej kadry, ekskluzywnych warunków na uczelni, internetowego indeksu itd nie jest to uczelnia dla ciebie. Nie mniej jednak studia na tej uczelni też są na swój sposób fajne, więc decyzja należy do was :)

Kierunek lekarski, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Jeśli chcesz zaliczyć wszystko spokojnie w terminie i nie zarywać nocek przed kolokwiami/egzaminami to pewnie zostanie ci mało wolnego czasu. Chociaż z tego, co widzę po niektórych znajomych, można wychodzić i w tygodniu, spiąć się i również nieźle sobie poradzić ;) Tak naprawdę trzeba wyrobić sobie swój sposób uczenia, bo ten licealny czasami zawodzi. Największy problem to oczywiście anatomia, jedyna recepta to systematyczna i dokładna nauka, nawet jeśli prowadzący nie odpytuje co zajęcia. Ale czasem nie przejmujcie się, jak na początku nie zaliczycie wejściówki, można nie ogarniać o co tu chodzi (taki trochę zimny prysznic) a kolosy zdać na 5. Wg mnie warto od początku postarać się z biologią, bo chociaż egzamin nie jest znowu taki trudny, to można dość łatwo dostać zwolnienie, a to zawsze parę dni wolnego w sesji (i trochę więcej czasu na przekochaną biofizykę).

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć - jak wcześniej wspominano, zależy od prowadzącego. Ja miałam to szczęście, że trafiłam na dość wymagających i potrafiących przekazać wiedzę. Biblioteka idealna jeśli potrzebujesz zupełnego spokoju do nauki, chociaż bywa tam czasami tłoczno. Z zajęć dodatkowych nie korzystałam i w sumie trochę żałuję, bo to też szansa żeby już w ciągu roku przekonać się jak wygląda praca w szpitalu.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Świetna ;) To oczywiście w dużej mierze zależy od ludzi w grupie, ale nigdy bym się nie spodziewała, że spotkam tyle wspaniałych osób w jednym miejscu. Podejście asystentów również względne, jak grupa jest zaangażowana w zajęcia i się stara to prowadzący też będzie inaczej do niej podchodził. Patrząc na tych, jakich miałam - to jest bardzo prostudencko (szczególnie na anatomii, serio).

Jak jest z mieszkaniem?

Jak się trochę poszuka, to można znaleźć i jedynkę 10 minut od uczelni za 6 stów :) generalnie ceny wahają się od 500 do 900, w zależności od odległości od uczelni i jakości mieszkania.

Życie w mieście

Najgenialniejsze miasto w kraju :D Bałam się, że nie spodoba mi się życie w dużym mieście ale przyzwyczajenie się to była kwestia tygodnia. Osobiście na komunikację nie narzekam, nie mam uwag jeśli chodzi o spędzanie wolnego czasu, każdy znajdzie coś dla siebie.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Może nie jest to najnowocześniejsza uczelnia (z klimatem ;> ), ale absolutnie nie żałuję wyboru. Po pierwszym roku może jeszcze niewiele mogę na ten temat powiedzieć, ale myślę, że Wrocław trzyma poziom, a to, z jakimi wynikami skończysz rok, zależy przede wszystkim od pracy własnej, nie ważne na jakim uniwersytecie.

Kierunek lekarski, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Najcięższe jest zderzenie w październiku z anatomią i wszystko zależy od tego, jak szybko jesteś w stanie zacząć pracować systematycznie, bo tylko wtedy te studia zaczynają być przyjemne - inaczej będziesz stękać i zarywać nocki.
Sam egzamin z anatomii nie jest trudny, ale stosunkowo łatwo podpaść profesorowi i przywitać "2" w indeksie. Uwala za konkretne rzeczy zarówno w wiedzy, jak i postawie, ale nie martwcie się - wasi starsi koledzy stworzyli biblię, która pomoże wam bez stresu przebrnąć to wątpliwej przyjemności spotkanie.
Nie pomaga też objętość innych przedmiotów, które nie są stosunkowo proste i nie ma problemów z zaliczeniem, natomiast bywają strasznie upierdliwe.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom i merytoryka to loteria. Wszystko zależy na jakiego asystenta się trafi. Zdarzało się, że prowadziliśmy płomienną dyskusję z prowadzącym na temat relacji damsko-męskich, gdy grupa w sali obok pisała wejściówkę z miażdżycy. Uroki studiów.
Nowa biblioteka jest cudowna, zaopatrzenie średnie, ale w czasach pdfów ma to raczej niewielkie znaczenie. Warsztaty, koła naukowe i konferencje dają możliwości do popisu, choć ilość idiotycznych "badań" prowadzonych przez studentów, by nabić punkty do stypendium jest przytłaczająca.
Możliwości po zakończeniu kierunku? Szczerze? Jeśli macie inne pasje to uciekałbym od medycyny. Owszem, zawód lekarza jest z założenia wspaniały, ale w naszym kraju to głównie walka z papierami, systemem i własnym stanem psychicznym. No i pieniędzmi, bo na razie czeka na Ciebie 2400 zł podstawy na etacie w wieku 30 lat.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Kadra - dla jednych jesteś kwiatem społeczeństwa, a inni mają cię w dupie.
Organizacja toku studiów jest tragiczna. Naprawdę dzieją się rzeczy, których nie wypada wywlekać, ale za to samorząd robi świetną robotę.
Wśród samych studentów jest czysty mutualizm. Wzorowa współpraca i przepływ informacji! :)

Jak jest z mieszkaniem?

500-1000 za pokój. Ciężko z dobrym lokum i poszukiwania bez znajomości zajmą trochę czasu - warto zadbać o to odpowiednio wcześnie.

Życie w mieście

Miasto cudowne, komunikacja miejska - ujdzie, ale korki to makabra. Polecam rower! Zajęcia odbywają się relatywnie w małym obszarze miasta na każdym roku.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Jeśli szukasz rzetelnej, renomowanej uczelni ze świetną organizacją, wykwalifikowaną i wymagającą kadrą, to nie jest to miejsce dla Ciebie.
Jeśli jednak się zdecydujesz na Wrocław to trafisz do wspaniałego miasta z bandą świetnych ludzi i z ogromną możliwością samorozwoju.

Kierunek lekarski, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Dużo mniej czasu spędzanego nad książkami w porównaniu do liceum, anatomia, histologia dość łatwe jedyne co może sprawiać problemy to biofizyka.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Super biblioteka dużo konferencji i warsztatów prężnie działający samorząd.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Super atmosfera, przyjemni ludzie (choć zdarzają się grupy lesze i gorsze). Katedry w większości nastawione prostudencko ;)

Jak jest z mieszkaniem?

Nie orientuję się w cenach mieszkań, ale w akademikach tanio i w znośnych warunkach.

Życie w mieście

Miasto duże, otwarte, dużo imprez (pełno studentów).

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Polecam uczelnię, miłe warunki, przyjemne studiowanie i nie wyniszczające.

Kierunek lekarski, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Na pierwszym roku jest masakra. Nie ma się na nic czasu, trzeba ciągle kuć. Na drugim się uspokaja, ciekawsze przedmioty, mniej kucia, więcej na logikę, kombinowanie.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Uczelnie niezbyt wspiera rozwój. Swoimi działaniami raczej zniechęca do nauki.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Niektóre katedry pracują wzorcowo i aż się chce uczyć, inne (czasami ważne przedmioty) to totalna klapa. Duże różnice między prowadzącymi.

Życie w mieście

Wrocław to najlepsze miasto w Polsce.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Studia dla ludzi o mocnych nerwach lub z dobrym psychologiem. Aczkolwiek zamiana podstawy programowej rocznik niżej podobno poprawiła, unormowała sytuację (wydłużono z powrotem tok studiów do 6 lat, mniejszy natłok przedmiotów w roku).

Kierunek lekarski, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu - opinia studenta III roku studiów niestacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Sporo ale do zniesienia, najciężej z anatomii (jeden z nielicznych przedmiotów, z których profesor wymaga prawdziwej wiedzy ale usłyszycie też opinie, że "wszystkich specjalnie uwala").

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć słaby chyba, że się trafi na wymagającego asystenta co się chyba zdarza rzadko... Biblioteka piękna i nowa ale bez książek.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Miła i bezstresowa.

Jak jest z mieszkaniem?

Ceny mieszkań coraz wyższe z roku na rok (aktualnie 800-900 za pokój jednoosobowy, 500-600 za dwu).

Życie w mieście

Komunikacja miejska bez zastrzeżeń więc z dojazdami na uczelnie nie ma problemu, miasto ładne i dużo możliwości rozrywki.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nie polecam uczelni, bo można się prześlizgnąć nic nie umiejąc na kolejne lata i sama wolałabym żeby więcej ode mnie wymagano.

Kierunek lekarski, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu - opinia studenta IV roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Na 1 roku najgorzej, szczególnie anatomia daje w kość, ale wszystko jest do przejścia, ja nigdy orłem nie byłem a daje rade bez większych problemów, zero warunków itp. Z czasem wolnym bywa różnie - zależy jakie masz priorytety, moim było po prostu zaliczenie tych gównoprzedmiotów na 1 roku, od zawsze byłem pragmatykiem i nigdy nie jarałem się biochemia czy innym zbędnym gównem. Spokojnie wyskoczysz na piwko, siłownie czy pojedziesz do domu. Najgorszym okresem jest sesja, wtedy jest kumulacja kolosów i potem egzaminy wiec bywa średnio, ale tak jak mowie wszystko się da ogarnąć, bez żadnych stymulantów czy zarywania nocek :)

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom różnie, biblioteka jest nowa i fajna, konferencje się zdarzają ale nie chodzę, to samo z kołami naukowymi. Perspektywy spoko, ale wiadomo jak jest z polska służbą zdrowia, warto mieć w zanadrzu znajomość języka żeby móc wyjechać za granice w razie czego :)

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Ogólnie bardzo spoko, czasem trafi się jakiś nadgorliwiec, ale ja mam ich w dupie i brnę do przodu :D

Jak jest z mieszkaniem?

Mieszkam w kawalerce z dziewczyną, 700 zł na osobę ze wszystkim, standard bdb jak na studenta, da się wyrwać tańsze mieszkania ofkors.

Życie w mieście

Nie ma problemu, jest bardzo spoko, ja nie lubię dużych miast ale daje rade we wrocku się odnaleźć.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Przede wszystkim na luzie, uczelnia jest git, ale studia są bardzo specyficzne, musisz wiedzieć ze to jest to co chcesz robić. I jeśli pójdziesz, a jednak się nie spodoba na 1 roku to niczym się nie sugeruj, bo tak naprawdę 1-2 i kawałek 3 roku nic wspólnego z medycyna nie maja :)

Kierunek lekarski, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu - opinia studenta IV roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Byłam pozytywnie zaskoczona, że daję spokojnie radę i odpoczęłam po liceum trochę.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć słaby i organizacja słaba, ale biblioteka nowa, bardzo dobra, choć mało książek.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Dość w porządku.

Jak jest z mieszkaniem?

Standard akademika średni, atmosfera średnia, ale bez problemu z miejscami; mieszkania drogie.

Życie w mieście

Wszystko ok, mnóstwo opcji, zawsze jest co robić, ewentualnie za małe lodowiska ;p

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Niektórzy prowadzący totalnie olewają studentów, ale jak się dziwić, gdy lekarze mają jednocześnie wykonywać swoja pracę i leczyć i kształcić studentów.

Kierunek lekarski, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu - opinia studenta IV roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki jest dużo, więcej niż w liceum, anatomia zabija. Wolnego czasu zostaje niewiele, ale nie jest tak, że nie ma go wcale. Inne przedmioty są mniej wymagające, ale są. Książek jest sporo, sam Bochenek jest pięciotomowy. W kolejnych latach jest lepiej (z wyjątkiem IV i V).

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Nieźle, ale mogło być dużo lepiej, patrząc na inne uczelnie medyczne.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

W większości katedr - olewcza. Jest tylko kilka, którym zależy na przekazaniu wiedzy.

Jak jest z mieszkaniem?

Mieszkanie - ok. 450-500 zł za miejsce w pokoju dwuosobowym, ~700 zł za jedynkę. Akademik - nie wiem.

Życie w mieście

Komunikacja wrocławska jest w porządku, bez większych odchyleń od szeroko pojętej polskiej normy. Imprez kulturalnych (i mniej kulturalnych :P ) jest sporo, miejsc do posiedzenia przy piwie/kawie też, klubów aż nadto - każdy znajdzie coś dla siebie. Poza tym Wrocław jest pięknym miastem :)

Strony