Opinie o uczelniach

Stale aktualizowana i poszerzana baza opinii o kierunkach studiów i uczelniach z całej Polski. Znajdziecie tu m.in. opinie z uczelni medycznych.

Znalezionych opinii - 19

Kierunek lekarski, Gdański Uniwersytet Medyczny (GUMED) - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

3

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki jest znacznie więcej, ale szybko da się do tego przyzwyczaić. Najwięcej trzeba się przyłożyć do anatomii, bo kolokwia i egzamin są specyficzne (wszystkie pytania otwarte, wielokrotnej odpowiedzi, są tez pytania bez poprawnej odpowiedzi) a sama katedra jest średnio prostudencka. Czas wolny jest, można znaleźć wolny weekend, ale zwykle jest coś do zrobienia. Na 2 roku jest z tym lepiej, ale szału generalnie nie ma (porównując z innymi uczelniami). Podobno im dalej tym lepiej. Jeśli chodzi o plan to można mieć 2-3 dni w tygodniu niemalże wolne od zajęć, a w następne 2 siedzieć po 9-10 h (zdarza się ze więcej) z max 30 min przerwą. Zależy jak się komu trafi. Na pierwszym roku nie można zapominać też o mniejszych przedmiotach typu embriologia czy chemia, bo z nich też jest sporo warunków. Kolokwia zdarzają się w soboty (7.40 histologia) lub po godzinach zajęć (trzeba zostać extra 2 h np na anacie) Większość jest jednak w godzinach wykładu, jednocześnie dla całego roku. Książek jest więcej na 1 roku, na 2 większość ma tylko książkę do biochemii i fizjo a reszta to skrypty.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Są duże możliwości rozwoju. Biblioteka jest jak z amerykańskich filmów, odnowiono ją kilka lat temu. Za to zaopatrzenie biblioteki jest takie sobie, książek z głównych przedmiotów jest zwykle za mało i trzeba się spieszyć z ich wypożyczaniem (jak ktoś lubi tradycyjne książki). Nie jest to bardzo kłopotliwe, bo ogromnym plusem jest dostęp do większości podręczników w formie e-booków, za darmo, dla studentów Gumedu. Konferencje są, ale zwykle szary student pierwszych lat ma wtedy zajęcia (jak ktoś bardzo chce to zwykle nie ma problemu). Kół naukowych jest pełno, niektóre są kliniczne i nastawione na studentów wyższych lat, inne są przedkliniczne i wcześniej można coś działać. Można pisać prace naukowe i niektóre skn są wyraźnie na to nastawione. Poziom zajęć a zwłaszcza tych głównych (anatomia i biochemia) jest chyba najwyższy możliwy. Na wyższych latach nie jest wymagana taka szczegółowość jak na anatomii (na praktykach też się lekarze dziwią, skąd student 1 roku wie takie rzeczy). Z mniejszymi zapychaczami wiadomo jak jest. Największe wrażenie robi CMI i kończone właśnie CMN. Do tego dochodzi nowe centrum symulacji, centrum sportu. Widać, że uczelnia się rozwija, co chwilę jest mowa o nowych inwestycjach. Teraz jedynie CBM jest niezmodernizowany, ale pewnie w niedługim czasie coś się zacznie dziać w tym temacie. Na ten moment jest to najlepsza uczelnia medyczna w Polsce, a od lat jest w czołówce. Jest dobrze rozpoznawalna za granicą (jak ktoś myśli o stażach zagranicznych to może być pomocne).

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Na pierwszym roku da się odczuć wyścig szczurów zwłaszcza jak znajdziesz się w magicznej grupie osób bez września. To wszystko przez to, że na pierwszym roku jest duże sitko. Na 2 roku jest znacznie lepiej. Asystenci są ogólnie mili, nawet na anatomii , ale zdarzają się wyjątki. Na wyższym szczeblu ciężko się dogadać.

Jak jest z mieszkaniem?

Gdańsk jest drogi, a Gumed leży w centrum. Można coś znaleźć tanio, ale często trzeba się liczyć z dojazdami 1- 1,5 h w jedna stronę. Najlepiej od razu po dostaniu zacząć szukać mieszkania (ja znalazłam już w lipcu). Byłam parę razy w akademikach i standard jest na prawdę bardzo słaby. Znajomi nie polecają, za tę cenę można szukać sobie czegoś na własna rękę. Plusem akademika jest lokalizacja (5 min na uczelnię).

Życie w mieście

Komunikacja jest bardzo dobra, ale często zawodzi (tramwaje). Autobusy za to często się spóźniają w godzinach szczytu (brak buspasów w Gdańsku). Z najlbliższego przystanku na Gumed (do CBM) jest ok. 800 m pod górę. 90% zajęć na pierwszych latach odbywa się w CBM lub budynkach z nim sąsiadujących. Tak na prawdę dzielnica Aniołki jest prawie cała „medyczna” - większość terenu zajęta jest przez Gumed, inne szpitale czy prywatne kliniki i gabinety. Są tez sklepy medyczne i księgarnie medyczne, więc spokojnie można zamówić książkę i odebrać po zajęciach. Miejsc do spędzania czasu wolnego też jest sporo.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Generalnie nie żałuję wyboru, ale z tyłu głowy jest świadomość, ze można by było mieć to samo mniejszym wysiłkiem gdzie indziej. Zależało mi na jakości zajęć i jestem ogólnie zadowolona. Gumed jest bardzo nowoczesną uczelnią - wszystko można załatwić przez Internet - łącznie z zapisem na fakultety, na praktyki do wybranego szpitala w Polsce, zamówieniem książek z biblioteki, sprawdzeniem ocen z egzaminu (edziekanat) Do prawdziwego dziekanatu się nie chodzi wgl.

Kierunek lekarsko-dentystyczny, Gdański Uniwersytet Medyczny (GUMED) - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

2

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Jest to zdecydowana zmiana sposobu nauki jak dotychczas. Nauki jest dużo ale w miarę do ogarnięcia.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Budynki stomatologii wyglądają jak baraki co jest zdecydowanym minusem. Braki w przyrządach, stare fantomy, niestety oddział stomatologiczny dostaje za mało kasy, co widać.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Niektórzy asystenci bardzo przyjaźni. Niestety większość "robi pod górkę", zachowują się jakby siedzieli za karę na uczelni. W szczególności asystenci z anatomii nieprzyjaźni dla studenta. Co do studentów to zależy to od rocznika. Tworzą się zamknięte grupki, niechętne do dzielenia się materiałami.

Jak jest z mieszkaniem?

Ceny pokoi/mieszkań w Gdańsku pozostawiają wiele do życzenia, ale jest wiele ofert.

Życie w mieście

W mieście dużo restauracji i pubów. Typowe turystyczne miasto :D bliskość morza, ale nie liczcie na częste odwiedziny plaży ze względu na brak czasu. Co do transportu to na GUMed trzeba dojechać tramwajem a następnie iść do CBM (większość zajęć tam się odbywa) ok 500 m pod górę.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nie wybrałbym drugi raz studiów na GUMed. Uczelnia nieprzyjazna dla studenta.

Automatyka i Robotyka, Politechnika Gdańska - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

3

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Pierwszy rok dla absolwentów liceów z profilem mat-fiz to powtórka z matury i mocne rozszerzanie matematyki. Dla ludzi po technikum pierwszy rok trochę gorszy bo dużo teorii i nowych rzeczy, ale potem będą mieli łatwiej na kolejnych semestrach. Najważniejsze to nie olewać matmy - przyda się w późniejszym czasie, a jak ktoś miał z nią wcześniej problem to lepiej się przyłożyć żeby zdać od razu. Da radę wszystko ogarnąć z materiałów ogólnodostępnych w internecie, od starszych roczników itp. - nie uważam żeby była potrzeba kupowania książek/kursów. Co do czasu wolnego - z czasem będzie tylko mniej. Na pierwszym roku jest spokojnie ale lepiej poświęcić ten wolny czas na dobre załapanie podstaw bo SERIO na tym się później bazuje (nie tak jak w szkole że można sobie zapomnieć bo przecież będą nowe rzeczy, a może prowadzący przedmiot będą to przypominać na zajęciach - raczej nie).

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Głównie sam pracujesz na siebie. Są koła ale to jest Twoja inicjatywa żeby tam działać. Sprzętu na uczelnie trochę jest, studenci pracują głównie na starszych modelach, nowych też jest sporo ale to tylko dla nas do obserwacji bo by były za duże straty jakby ktoś uszkodził...

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Żaden wyścig szczurów, politechnika to głównie współpraca (w grupach, między grupami, między rocznikami itd.) - pod tym względem jest naprawdę w porządku. Co do dziekana/dziekanatu - też do dogadania. Doktoranci (asystenci) w większości w porządku a jest też kilku świetnych - widać że znają się na tym co robią i czego uczą. Profesorowie/wykładowcy - bardzo różnie, można trafić na takich z pasją, a i takich dzbanów co uwalają dla zabawy.

Jak jest z mieszkaniem?

Akademik tani w porównaniu do mieszkań prywatnych, niedaleko uczelni, ale wszystko zależy od oczekiwań czy się komuś spodoba.
Mieszkania różnie ale nie ma dużego problemu ze znalezieniem miejsca w Gdańsku, a naprawdę sporo studentów dojeżdża też spoza miasta (ja z Gdyni, inni z Sopotu/ Rumii/okolicznych miejscowości).

Życie w mieście

Dużo miejsc do spędzania czasu ze znajomymi, jest gdzie jeść na mieście. Z komunikacją miejską bywają problemy (szczególnie z tramwajami). Jest co robić w wolnym czasie jak nie w Gdańsku to w całym Trójmieście (imprezy, koncerty, wydarzenia sportowe itp.). No i oczywiście morze i plaża to wielki plus.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

PG ma świetne centrum sportu akademickiego, sportowcy mile widziani.
Studia - jak to studia inżynierskie potrafią wykończyć, trzeba być na to przygotowanym że łatwo na pewno nie będzie.
Myślę że są lepsze uczelnie ale ta nie jest najgorsza - ma dobry poziom ale większość zależy od Twojego podejścia i nauki na własną rękę.

Psychologia, Uniwersytet Gdański - opinia absolwenta studiów stacjonarnych

3

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Pierwsze 3 lata były znośne, ale w planie mnóstwo nieprzydatnych "zapchajdziura" przedmiotów. Później, przedmioty typowe dla specjalizacji, więc ok. Książki w większości dostępne w PDFie, dobrze mieć kogoś znajomego na starszym roku.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Naprawdę fajne koła naukowe, biblioteka na najwyższym poziomie. Dużo konferencji, sporadycznie jakieś warsztaty.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Za moich czasów studenckich, rywalizacja na studiach dopiero raczkowała, więc ciężko mi określić. Wykładowcy różni- od służbistów, którzy nie wpuszczą na egzamin, bo masz kremową a nie białą koszulę, po ludzi z sercem na dłoni.

Jak jest z mieszkaniem?

Na pokój na stancji trzeba przeznaczyć ok. 850 zł. Najlepiej szukać mieszkania blisko SKM lub ewentualnie z dobrym dojazdem do Strzyża (PKM).

Życie w mieście

Rozbudowana i tania komunikacja między Gdynią, Sopotem i Gdańskiem, mnóstwo miejsc do imprezowania, plaża i morze na wyciągnięcie ręki.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Radzę uważać na dziekanat, potrafi napsuć dużo nerwów (zgubienie prac magisterskich, notoryczne gubienie kart egzaminacyjnych <za moich czasów jeszcze indeksów>, utrudnianie możliwości obrony) oraz wziąć pod uwagę, że panie z sekretariatu często chorują (częste urlopy/ L4). Dodatkowo, bardzo częsta anulacja przedmiotów, na które jest się zapisanym, więc trzeba się zapisywać na przedmioty, które zupełnie nie są interesujące.

Kierunek lekarski, Gdański Uniwersytet Medyczny (GUMED) - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Bardzo mało wolnego czasu przez cały rok. W gdańsku szczególnie na 1 i 2 roku są niepotrzebne nadprogramowe moim zdaniem wymagania. Dla mnie 1 i 2 rok taka sama ilość nauki.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Spora część asystentów i docentów zapomniała że to uniwersytet, a nie placówka naukowa, traktując naukę studentów jako przykry obowiązek.

Jak jest z mieszkaniem?

Nie rozumiem dlaczego cena za 1 osobowy pokój w akademiku kosztuje 1000 zł przy jednym z najgorszych standardów za 1 osobowy pokój (nie patrząc wgl na cenę). Za to poza akademikami pokój 1 osobowy spokojnie można znaleźć w niższej cenie.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nie wybrałbym tej uczelni drugi raz, zostałem po 1 roku tylko i wyłącznie ze względu na relację z moją grupą :)

Kierunek lekarski, Gdański Uniwersytet Medyczny (GUMED) - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

W pierwszym semestrze najwięcej trudności przysparza fakt, że oprócz wiodących przedmiotów- anatomii i histologii- jest mnóstwo innych rzeczy, które trzeba wykuć, często na zasadzie zakuj i zapomnij od razu po napisaniu. W drugim semestrze jest z tym lepiej. Uważam, że podręcznik z anatomii, z którego wszyscy korzystaliśmy (nie był to bynajmniej Moore) jest bardzo dobry i zupełnie wystarcza, jeśli się go solidnie i ze zrozumieniem (!) przerobi. Dużo życia poświęciłam w 1. roku na naukę, ale da się wyjść czasem- nawet warto zrobić sobie przerwę i nie dać się zwariować!

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć moim zdaniem - bardzo wysoki, szczególnie jeśli chodzi o anatomię- choć też dużo zależy od tego, na jakiego asystenta się trafi. Warto zainteresować się działalnością IFMSA - można wziąć udział w ciekawych akcjach, a zaangażowani uczestnicy potem jeżdżą na praktyki na całym świecie. Biblioteka dla mnie miała wszystko co potrzeba - nie kupowałam niemal żadnych swoich książek. Przy tym jest bardzo nowoczesna i dobrze się tam uczy. Ogólnie - rozwijać się można, jak człowiek wysunie nos z książek i się rozejrzy.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Podczas minionego roku nie spotkałam nikogo wśród studentów, kto by mi podkładał kłody pod nogi. Ludzie chętnie się dzielą i pomagają sobie nawzajem, byłam pozytywnie zaskoczona. Oczywiście, słyszałam różne historie, ale tu mówię tylko o swoich doświadczeniach. Asystenci - najczęściej do rany przyłóż. Na wyższym szczeblu jest już ciężej się dogadać niestety i trzeba uważać.

Jak jest z mieszkaniem?

Akademiki są w bardzo złym stanie- podziwiam śmiałków tam mieszkających. Chyba jedyny ich plus to bliskość uczelni. Ogólnie Trójmiasto jest drogie, jeśli chodzi o wynajem mieszkań i trzeba się naszukać, żeby znaleźć coś na studencką kieszeń w dobrych warunkach.

Życie w mieście

Jestem zakochana w Gdańsku. To miasto, w którym nie czuć wielkomiejskiego pośpiechu, dużo zieleni, piękne kamienice. Tramwaje lubią się psuć i komunikacja potrafi być dość kapryśna. Możliwości spędzania wolnego czasu jest mnóstwo-morze, kawiarnie, kina studyjne, Sopot (czyli kluby) i tak można by wymieniać.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Ogólnie uczelnię po pierwszym roku polecam, choć jest mocno wymagająca psychicznie - szczególnie przy anatomii. Dużo osób odpada po 1. roku, uczelnia też nie ułatwia wdrożenia się w rytm studencki na początku. Jednak uważam, że jeśli ktoś chce zrozumieć anatomię, nie tylko bezmyślnie się jej wykuć- to jest to możliwe, a nie jest to takie oczywiste w innych miejscach w Polsce.

Kierunek lekarski, Gdański Uniwersytet Medyczny (GUMED) - opinia studenta V roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

W porównaniu z liceum materiału o wiele więcej. Z dzisiejszego punktu widzenia muszę przyznać ze najgorszy był rok trzeci. Najwięcej nauki, najwięcej dużych przedmiotów - patomorfologia, farmakologia, patofizjologia, diagnostyka oraz początek klinik, na których warto też się skupić. Rok pierwszy przy tym to pestka. Z wielu przedmiotów można zwolnić się jeśli w trakcie całego roku uzyskało się odpowiednia ilość punktów, bardzo polecam te opcje - dzięki temu w sesji będzie o choć jeden egzamin mniej. Warto powalczyć też o stypendia naukowe za dobre wyniki w nauce.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Zaopatrzenie biblioteki dobre, choć książek mogłoby być więcej. Na kolejnych latach książek coraz mniej, nie można się do nich dopchać. Poziom zajęć? Rożny. Na klinikach wszystko zależy od asystenta na jakiego się trafi, na czas w którym są bloki, zależy też od chęci studentów, wiele można się dowiedzieć i zobaczyć jak się poprosi, zostanie dłużej itp, nic na tacy nie będzie podane. Koła naukowe - są, niektóre działają prężnie, niektóre nie. Jak komuś zależy może poszaleć. Konferencje - czasem jakieś są.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Wyścig szczurów - na pierwszych latach nie, a później mam wrażenie ze jednak tak. Podejście wykładowców - różne, zależy kto, są i bardzo prostudenccy i ci mniej.

Życie w mieście

Dobra komunikacja, chociaż nie ma dnia bez awarii/wypadku/braku napięcia w trakcji/spóźnień/itp. Czasem można się spóźnić przez to na zajęcia.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Uczelnia o dobrej opinii. Pierwsze trzy lata ciężkie, później na zajęciach i egzaminach lżej, mimo ze są to rzeczy ważniejsze i bardziej przydatne i do lepu i do późniejszej pracy lekarza. Od 4 roku Polecam rozwijać się w wybranym przez siebie kierunku, działanie w kole, chodzenie na dyżury, wcześniej może to nie mieć sensu. Jeśli chcesz być lekarzem i wiesz jak wygląda jego praca to śmiało polecam ten kierunek. Jeśli jednak masz wielkie ideały i wyobrażenia możesz się rozczarować rzeczywistością. Ale i tak polecam, lekarzy brakuje. Jeśli chodzi o dalsza drogę po studiach to jest osobna sprawa.

Biologia, Uniwersytet Gdański - opinia studenta V roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Na pierwszym roku byłam w 2009, więc mogło się zmienić, ale: Można powiedzieć że 1. rok to trochę ASP - patrz w mikroskop i narysuj co widzisz, 2. rok to chemia, a nawet kilka jej rodzajów, 3. rok to już taki misz-masz wszystkiego co zostało z filozofią roślin włącznie :P Na pierwszym roku jest dużo nauki, co tydzień sprawozdanie lub dwa do oddania i kilka przedmiotów gdzie na każdych zajęciach jest wejściówka lub wyjściówka, więc trzeba się na prawdę bardzo przykładać. Biochemia i Bezkręgowce bardzo dają się we znaki, później Chemia nieorganiczna i Mikrobiologia - to były chyba największe kosy.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Biblioteka płacze, bo większość książek jest w zawrotnej ilości sztuk 3-10 na cały rok (>100 studentów). Konferencji ani warsztatów żadnych nie ma, chyba że samemu się coś znajdzie, ale i tak o tematyce biologicznej nie ma za wiele, lub są zagraniczne. Na szczęście dofinansowania nie są takie trudne do dostania :) Kół naukowych jest dosyć sporo i robią ciekawe doświadczenia, jak się człowiek porządnie zakręci to jeszcze przed licencjatem jego nazwisko może się pojawić w jakiejś publikacji.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Relacje były na prawdę świetne. Między studentami to wiadomo, jest różnie, ale łatwo znaleźć swoją grupę znajomych :) Jeśli chodzi o prowadzących to raczej nigdy nie było problemu, żeby się z nimi dogadać, np. co do nieobecności (wystarczy wcześniej zgłosić, że na jakiś zajęciach Cię nie będzie i podać racjonalny powód) czy jakiś innych nagłych zdarzeń.

Jak jest z mieszkaniem?

Akademiki oferują różne stopnie atrakcyjności pokoi, większość znajduje się na kampusie co jest niebywałym plusem. Ceny od ~340 w górę. W akademikach potrafią dziać się cuda (u mnie było np. ognisko w starej lodówce, wprowadzenie do akademika konia, stworzenie w łazience plaży z leżaczkiem i kijankami w umywalkach), ale są też takie, które są wyjątkowo spokojne. Najczęściej zależy to od piętra. W każdym akademiku jest sala cichej nauki.

Życie w mieście

Miasto jest bardzo przyjazne studentom, można powiedzieć, że nigdy nie śpi. Na starówce i we Wrzeszczu znajdzie się dużo imprezowni a Monciak w Sopocie wręcz z nich słynie. Często są organizowane duże imprezy studenckie, np. HOT, Juwenalia (każdej trójmiejskiej uczelni po kolei), Połowinki trójmiasta i wiele, wiele innych. Kafejki, kina i inne tego typu miejsca też się znajdą, choć królują domówki. Komunikacja jest bardzo dobra, rzadkie korki i inne problemy. Parków czy innych tego typu spacerniaków raczej nie ma za dużo - szczególnie w centrum, ale jest blisko na plaże lub do parku krajobrazowego. Dużym plusem jest łatwy i szybki dojazd do wszystkich 3 miast trójmiasta. Jest bardzo dużo ścieżek rowerowych.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Choć czasem było ciężko, a czasem nie było co robić, to nie żałuję, że zaczęłam studia właśnie tutaj. Miałam to szczęście poznać wspaniałych ludzi z różnych stron Polski - bo UG to jednak marka, która przyciąga studentów nawet spod Warszawy i Białegostoku :) Nowy budynek wydziału Biologii też robi wrażenie. Minusem może być to, że UG jest rozciągnięty na całe trójmiasto i często będzie trzeba się przemieszczać między zajęciami na drugi koniec miasta czy do innego miasta, ale takie podróże łączą ludzi i nadają studiowaniu na UG ten niesamowity klimat. Fajne tez są zajęcia terenowe, których jest sporo przez pierwsze dwa lata studiów - można w przyjemny sposób poznać okolice trójmiasta (Zawsze trzeba wziąć prowiant, krem do opalania, coś na komary i kalosze! - Serio!). Prócz kół naukowych na UG są też organizacje studenckie, np. AEGEE-Gdańsk - osobiście polecam, zwiedziłam z nimi pół Europy, mega projekty i ciekawy dopisek do CV :)

Kierunek lekarsko-dentystyczny, Gdański Uniwersytet Medyczny (GUMED) - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki jest oczywiście więcej niż w liceum,jednak jest to do ogarnięcia ;). Najlepiej uczyć się systematycznie na każde ćwiczenia,szczególnie z anatomii i histologii,bo z tych przedmiotów jest najwięcej materiału. Polecam atlas anatomii Nettera oraz podręcznik Morysia lub Pituchowej (ta jest jednak bardziej szczegółowa). Z histologii potrzebne są materiały z wykładów oraz "Histologia" Sawickiego i "Histologia zęba i jamy ustnej" Kmiecia. Warto też zajrzeć do pytań z poprzednich lat.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Jestem zadowolona z poziomu prowadzonych zajęć,a także z dużej ilości organizowanych szkoleń i konferencji dla studentów (warto zapisać się do PTSS,aby w nich uczestniczyć). Wadą są natomiast stare narzędzia dentystyczne oraz nie zawsze dobrze działający sprzęt na salach fantomowych oraz klinicznych. Jednak dajemy sobie z tym radę :).

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Na uczelni panuje miła atmosfera. Większość wykładowców jest bardzo pomocna. Na razie nie odczuwam żadnego "wyścigu szczurów" :).

Życie w mieście

Gdańsk jest atrakcyjnym miejscem, w którym zawsze znajdzie się sposób na spędzanie wolnego czasu, np. nad morzem, na Starówce, w parkach lub na rowerze (Gdańsk jest jednym z miast z najliczniejszymi ścieżkami rowerowymi). Komunikacja w mieście jest bardzo dobra. Na uczelnię można dostać się tramwajami z Centrum lub z Wrzeszcza albo SKM z Politechniki lub Stoczni.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Polecam studiowanie na GUM, ponieważ poziom nauczania jest wysoki, organizowane jest dużo szkoleń (bardzo tanich lub bezpłatnych), a także jest dużo zajęć praktycznych, szczególnie od 2 roku.

Kierunek lekarsko-dentystyczny, Gdański Uniwersytet Medyczny (GUMED) - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki dużo więcej, wolnego bardzo mało. Z roku na rok chyba nauki więcej, na 4 całe dnie się spędza w przychodni. Na 5 roku już lżej. Książki można wypożyczyć, nie warto kupować nic oprócz może atlasu. Na dalszych latach można kupować książki stricte zawodowe. Jeśli interesuje Cię to co robisz to warto, ja nie żałuję.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Wszystko zawsze zależy w dużej mierze od tego na jakiego prowadzącego trafisz, na zajęciach można się sporo nauczyć jeśli wykaże się choć trochę chęci. Od kilku lat na uczelni organizowanych jest sporo warsztatów, koła naukowe istnieją, ale dzieje się na nich mało. Można pisać pracę naukowe i prezentować je na konferencjach. Konferencję kilka razy do roku, na wysokim poziomie.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Brak wyścigu szczurów. Nie odczułam niczego takiego na swoim kierunku. Podejście wykładowców od tych typowo naszych przedmiotów przyjazne.

Jak jest z mieszkaniem?

Za około 700 zł można wynająć pokój jedynkę. Ceny w akademiku, około 500 zł chyba, akademiku bardzo blisko uczelni.

Życie w mieście

Rozwinięta komunikacja miejska. Sopot nie śpi :)

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nie żałuję wyboru uczelni, Gdańsk to piękne miasto, ma dużo możliwości a uczelnia jest na wysokim poziomie.

Strony