Jesteś tutaj

Pielęgniarstwo na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku - opinie

Pałac Branickich – siedziba UMB - By Sebastian Maćkiewicz, CC BY-SA
Pałac Branickich – siedziba UMB - By Sebastian Maćkiewicz, CC BY-SA

W niniejszym artykule znajduje się opinia studentki pielęgniarstwa studiującej na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Opinia pochodzi z marca 2017 roku.

Jeżeli jesteś studentem i chcesz podzielić się opinią na temat swojej uczelni i kierunku zapraszam do wypełnienia specjalnie przygotowanej ankiety.

Studentka II roku, marzec 2017 r.

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Ogólnie jest dużo nauki ale jest to wiedza praktyczna i jeśli uczy się systematycznie to nie jest ciężko. Ja oprócz studiów mam czas na pracę i dodatkowo robię kurs z języka migowego.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Na uczelni funkcjonuje wiele kół naukowych, organizowanych jest wiele ciekawych konferencji. Z biblioteką jest trochę słabo, bo książek jest zdecydowanie za mało ale można sobie poradzić kserując je.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Ogólnie atmosfera na kierunku jest dobra, nie mamy jakiś większych problemów z dogadaniem się. A co do wykładowców, to z tym bywa różnie.

Jak jest z mieszkaniem?

Bardzo polecam DS 2. Jest w miarę cicho, jest pralnia, siłownia, pokoje cichej nauki, jest także sala telewizyjna. Cena za pokój 2 osobowy to około 320 zł miesięcznie. Jest 1 łazienka na 2 pokoje i 1 kuchnia na całe piętro. W akademiku jest bardzo czysto, a z mieszkańcami można się dogadać.

Życie w mieście

Zajęcia na uczelni odbywają się w różnych budynkach oddalonych od siebie maksymalnie 20 minut piechotą, więc nie ma problemu z dotarciem na zajęcia.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Bardzo polecam pielęgniarstwo na UMB. Jest dużo nauki ale także czas na zabawę i można poznać mnóstwo fajnych ludzi.

Kasia