Opinie o uczelniach

Stale aktualizowana i poszerzana baza opinii o kierunkach studiów i uczelniach z całej Polski. Znajdziecie tu m.in. opinie z uczelni medycznych, technicznych i humanistycznych.

Znalezionych opinii - 28

Kierunek lekarski, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku (UMB) - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki na pewno jest więcej niż w liceum, moim zdaniem jednak wszelkie legendy o regularnym zarywaniu nocy należy wyrzucić do kosza. Przez cały rok królują anatomia, histologia i biochemia. Asystenci uczący tych przedmiotów w zdecydowanej większości mają pozytywne nastawienie i starają się pomóc, a nie uwalić. Dodatkowo z obszerniejszych przedmiotów mamy w I semestrze biofizykę, a w II semestrze pierwszą pomoc. Pozostałe przedmioty to tzw zapychacze czasu istniejące tylko w celu wyrobienia normy ECTS. Czasu na naukę moim zdaniem jest wystarczająco, a i również zostaje go sporo na odpoczynek, zajęcia poza uczelnią lub chociażby wyjście z grupą na piwo.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Na uczelni aktywnie działa IFMSA organizując liczne warsztaty, konferencje. Biblioteka jest dobrze zaopatrzona, chociaż niektóre podręczniki rozchodzą się błyskawicznie

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Na uczelni nie zaobserwowałem wyścigu szczurów, rocznik raczej ze sobą współpracuje. Od początku do dyspozycji jest dysk roku z wieloma przydatnymi materiałami. Kadry dydaktyczne na zdecydowanej większości przedmiotów są bardzo prostudenckie, nie wywołują postrachu.

Jak jest z mieszkaniem?

Mieszkania w Białymstoku są stosunkowo tanie, kawalerka to koszt 900-1100 zł, wynajem pokoju 500-700 zł, pokój 2 osobowy w akademiku ok 400 zł

Życie w mieście

Białystok nie jest wielkim miastem, jednak moje potrzeby spełnia całkowicie. Ogromnym plusem jest kampus uczelni, której budynki znajdują się co najwyżej w odległości ok 15 min pieszo od siebie. Komunikacja miejska w środku dnia jest dobra, zawodzi jednak wieczorami i w wypadku zajęć kończących się po 20, osoby mieszkające dalej od centrum mogą musieć czekać 20-30 min na swój autobus.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Białystok początkowo nie był moim pierwszym wyborem, jednak po prawie 2 latach studiowania jestem pewny, że nie zamieniłbym tej uczelni na inną. Ogromny plus dla UMB za niesamowitą kadrę dydaktyczną, a także świetną lokalizację budynków uczelni.

Elektrotechnika, Politechnika Białostocka - opinia studenta V roku studiów stacjonarnych

4

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

W ciągu tygodnia trzeba przygotować się do kliku przedmiotów (Matematyka, fizyka i Teoria obwodów). Głównie trzeba odrabiać prace domowe i ewentualnie przerobić sobie zadanie z zajęć jeśli się go nie rozumie. Jest wystarczająco czasu na imprezy czy chociażby pogranie w CS'a. Książki można wypożyczyć do sesji przydadzą się, ale wiele osób daje sobie dobrze radę bez nich.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Są zajęcia bardzo dobrze prowadzone np. Matematyka, Informatyka, zajęcia z panem Sajewskim, a także słabiej. Wykładowcy są OK, ale niektóre wykłady są po prostu nudne (zresztą pewnie jak wszędzie).

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Na moim roku nie było wyścigu szczurów. Jeśli zapytałem kolegów o jakieś notatki to zawsze je dostałem, może dlatego że sam też udostępniałem.

Życie w mieście

Dojazdy są chyba OK, nie wiem nie korzystałem za bardzo. Z życia studenckiego to bardzo w porządku są studenckie czwartki i Juwenalia.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Wyboru jakoś strasznie nie żałuję, chociaż jakbym miał dzisiaj wybierać to pewnie wybrałbym informatykę (praca stacjonarna i dobrze płatna) po elektrotechnice delegacje są bardzo prawdopodobne.

Farmacja, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku (UMB) - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

3

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki nie jest mało i wiele zależy od oczekiwań osoby zaczynającej studia. W porównaniu do liceum jest to zupełnie inny system nauki, a materiałów do samodzielnego opracowania jest sporo. Jeśli ktoś pragnie dobrych ocen, to poświęci na naukę większość swojego czasu, z kolei jeśli pragnie się jedynie zaliczenia, czasu wolnego będzie więcej. Jednak nawet na zaliczenie trochę wolnego czasu trzeba poświęcić, a także trzeba dobrze selekcjonować informacje. Książek praktycznie się nie używa, źródłem informacji są notatki, które nawet nie warto, ale trzeba zakupić, jeśli nie chce się spędzać czasu godzinami w bibliotece. Jestem na II roku i nauki jest w sumie podobna ilość, choć niektóre przedmioty (jak chemia fizyczna) z racji braku pewnych podstaw u studentów nastręczają więcej trudności, jednak 3 i 4 rok jest najgorszy. Do tych studiów trzeba mieć wiele wytrwałości i samozaparcia, gdyż nauki jest dużo, a czasu już niekoniecznie.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Są koła naukowe, całe mnóstwo, zaopatrzenie biblioteki jest dosyć ubogie. Poziom jest dość wysoki, nie mam porównania do innych uniwersytetów, ale UMB raczej nie odstaje. Zdarzają się konferencje. Możliwości rozwoju w Polsce po tym kierunku są nie za wielkie, co jest smutne, bo większość kończy w aptece i ponad połowa wiedzy, którą zdobywamy w czasie studiów jest nieużywana, a więc zapomniana. Z drugiej strony jeśli komuś się poszczęści i uda mu się pracować w laboratorium, to ma do tego wszelkie podstawy, gdyż zajęć laboratoryjnych na farmacji jest mnóstwo. Jednak sprzęt w laboratoriach bywa wadliwy z racji wieku, uczelnia jest mocno zadłużona i widać to niestety po jakości sprzętu.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Trzeba mieć mnóstwo cierpliwości, gdyż każdy zakład ma swoją specyfikę, ma swoje określone reguły i trzeba się ich trzymać, a najgorszy jest okres zapoznawania zasad. Dużo zależy od ślepego trafu, gdyż każdy asystent ma trochę inne podejście i u jednych jest łatwiej, a u drugich ciężej. Dlatego ludzie z tego samego kierunku mogą mieć zupełnie inne uczucia wobec tego samego przedmiotu. Zdarzają się też zakłady, które nie darzą sympatią studentów i u których zaliczenie jest dość trudne. Co do relacji pomiędzy studentami, bywa różnie, "wyścigu szczurów" nie ma, gdyż i posady nie są zbyt prestiżowe, nie ma za bardzo o co walczyć. Choć to nie znaczy, że relacje są idealne. Ludzie bardzo się od siebie różnią, jedni wolą mieć więcej czasu wolnego i ciągle zaliczają na granicy, inni dbają o oceny i spędzają większość czasu nad książką. Wiele zależy od konkretnego roku, w moim relacje są zazwyczaj dobre, czasami poprawne. Większość to ludzie mało konfliktowi.

Jak jest z mieszkaniem?

Ceny akademika od 325 do 450, ogólnie ludzie nie narzekają na akademik, głośno bywa na oddziale mieszanym, poza tym jest całkiem spokojnie i nauka jest możliwa. Pokój w centrum można wynająć od 600 zł i jest to całkiem przyzwoita cena. Miasto spokojne, więc zazwyczaj nie ma problemów z lokatorami.

Życie w mieście

Komunikacją miejską dojedzie się wszędzie, ale często się spóźnia i trzeba się do tego przyzwyczaić, przystanek jest tuż pod wydziałem, więc dojazd jest dobry, ale z rana autobus bardzo zatłoczony, co może być wadą. Są kluby, bary, filharmonia, kina, więc dostęp do kultury jest dość szeroki, jednak kluby nie są zbytnio zapełnione i zabawa rozkręca się najlepiej w weekendy. Oprócz tego siłownie, ogromna ilość parków, lodowisko, basen. Spędzać czas można różnie, jednak duża część czasu jest poświęcona na zajęcia, albo na naukę.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Wybrałam tą uczelnię głównie ze względu na bliskość do domu, i także z powodu niechęci do cen i tłoku Warszawy (która jest od rodzinnej miejscowości w takiej samej odległości). Trudno mi stwierdzić, czy polecam tą uczelnię, bo tak naprawdę nie mam porównania. Nie żałuję wyboru, ale nie polecam tego kierunku osobom, które marzą o całonocnych imprezach.

Farmacja, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku (UMB) - opinia studenta V roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Jest dość ciężko, duży przeskok między tym co było w liceum a tym co jest na pierwszym roku, na wyższych rocznikach też jest dużo pracy, trzeba być bardzo dobrze zorganizowanym i mieć dużo motywacji i samozaparcia, żeby uczyć się systematycznie i nie narobić sobie zaległości.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Wykładowcy stawiają nacisk na rozwój w kierunku pracy w aptece, rzadko zwracają uwagę na możliwość rozwoju w innym kierunku. Bardzo trudno wyjechać na Erasmusa, w sumie uczelnia nie pomaga, a nawet w pewnym stopniu uniemożliwia. Z praktykami wakacyjnymi jest podobnie, robione za granicą nie podlegają zaliczeniu i tak trzeba robić praktyki w kraju.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Wyścigu szczurów raczej nie ma, koledzy z roku bardzo pomocni, wykładowcy zależy który, jak to w takiej grupie. Są tacy, którzy dla studenta zrobili by wiele, są tacy którzy uważają studentów za zło konieczne i muszą im udowodnić, że nic nie potrafią.

Jak jest z mieszkaniem?

Akademik w przedziale 250-400 zł.

Życie w mieście

Zależy od ludzi na jakich się trafi, przez rok jest ok, w późniejszych latach raczej nudno i mało rzeczy do zwiedzania/ rozrywek. Centrum jest bardzo skondensowane- można wszędzie dotrzeć na pieszo.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Dla ludzi którzy nie potrzebują robić wielu rzeczy jak najbardziej godne polecenia. Osobom, które chcą być w dużym mieście z możliwościami rozwoju na różnych płaszczyznach zdecydowanie odradzam.

Farmacja, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku (UMB) - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Pierwszy rok jest o tyle rokiem trudnym, dlatego że spotykamy się z całkiem innym systemem nauki niż dotychczas w liceum. Nauki jest dużo, także niemałe znaczenie ma tutaj selektywne wybieranie informacji które trzeba opanować na wejściówkę, kolokwium czy egzamin. Oczywiście z pomocą przychodzą notatki, które można nabyć od starszych roczników jednak im wcześniej tym lepiej o tym pomyśleć, bo we wrześniu pozostają same mało przydatne i zwykle ogólnodostępne na grupach materiały. Ilość wolnego czasu jest mocno uzależniona od rozkładu zajęć, a co za tym idzie część grup ma wolne piątki i cotygodniowy długi weekend. Dobre zagospodarowanie czasem jest podstawą w przypadku gdy prowadzi się trochę bogatsze życie towarzyskie. Aktualnie kończę I rok i wskazuje Chemię nieorganiczną i Botanikę na najtrudniejsze (głównie pod względem ilości materiału) przedmioty w pierwszych II semestrach przeszło 5-letniej przygody.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Farmacja w moim przypadku to kierunek pierwszego wyboru głównie dlatego, że jego ukończenie niesie za sobą sporo profitów. Z tego co mi wiadomo, uczelnia w kolejnych latach studiów kładzie duży nacisk na przygotowanie do pracy w aptece. Warto jednak pamiętać, że nie są to jedyne warianty i rozwijanie pasji w innych, sąsiednich (w mniejszym lub większym stopniu) kierunkach, np. praca w laboratorium itp. jest możliwe ze względu na szerokie pasmo przeprowadzanych warsztatów, szkoleń i konferencji. Wspomniane wydarzenia organizuje zwykle Młoda Farmacja, do której warto dołączyć aby aktywnie wykorzystać swój czas, a tym samym nabierać praktycznego doświadczenia w kontakcie z pacjentem podczas różnorodnych akcji. Poziom zajęć stoi naprawdę na dobrym poziomie co dobrze świadczy o uczelni ale także o randze kierunku, na którym nie ma miejsca dla przypadkowych osób.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Podejście wykładowców i asystentów do studenta nie jest rzeczowe co bardzo cieszy, gdyż już od pierwszego roku widać obustronny szacunek. Oczywiście znajdą się też wyjątki od reguły i choć nie zamierzam sypać tutaj nazwiskami to sugeruję wejść w dobre relacje z prowadzącym język Angielski bo ma to wielkie znaczenie przy dalszej współpracy. Niektórzy prowadzący są bardzo sympatyczni, pomocni i wyrozumiali. Do takich osób śmiało można zaliczyć na I roku mgr JB z zakładu biologii. Jeśli chodzi o relacje między studentami to takie przebiegają raczej bezkonfliktowo o ile samemu nie jest się zbyt nadgorliwym. Jest wiele osób które starają i poświęcają niemal cały wolny czas nauce w celu uzyskania jak najlepszych wyników, ale nie nazwałbym tej grupy osób większością. Większość osób satysfakcjonuje 3 i przy prawie każdym zaliczeniu biorą tą ocenę w ciemno. Każdy rocznik jest też na swój sposób specyficzny, dlatego raz łatwiej znaleźć ludzi zgodnych charakterem, a innym razem w grupie ponad stu osób znajdzie się zaledwie kilka takich osób. Wpływ na to ma na pewno fakt z jakich stron Polski pochodzą inni studenci. Sam jestem przyjezdny i zauważam, że Białystok jest bardzo przyjaznym miastem a większość ludzi mocno tolerancyjna więc aklimatyzacja nie stanowi tutaj żadnego problemu.

Jak jest z mieszkaniem?

Życie w Białymstoku jest tanie w porównaniu z innymi dużymi miastami, świadczy o tym m.in fakt, że za wynajem pokoju w luksusowych warunkach blisko centrum opłata wynosi +/- 700 zł. Nie jest problemem znalezienie pokoju do wynajęcia w pobliżu uczelni za ok 500 zł. W akademiku mieszka kilku znajomych, którzy bardzo sobie chwalą warunki i bliskość do ECF`u. Warto szukać mieszkania w pobliżu centrum i chodzić na zajęcia pieszo, gdyż miejska komunikacja lubi się spóźniać pomimo, że Białystok jest małym miastem i korki to rzadkość.

Życie w mieście

Białystok jest zielonym i zadbanym miastem z wieloma parkami co wiąże się z tym, że jest gdzie pospacerować czy pobiegać. Nie brakuje tutaj wydarzeń kulturalnych ze względu na aktywnie działającą Operę i Filharmonię Podlaską, kina i teatry. Nie brakuje też klubów, jednak tych gdzie muzyką przewodnią nie jest disco-polo można zliczyć na palcach jednej ręki. Wieczorami, ale tylko w weekendy miasto odżywa i wszystkie bary, pijalnie, puby itp są wypełnione po brzegi. Jak już wcześniej wspominałem, dobre zarządzanie czasem jest bardzo ważne żeby w tym miejskim życiu w pełni uczestniczyć, w końcu nie samą nauką człowiek żyje..

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Dużym atutem UMB jest zamieszczony w regulaminie wpis o 3 podstawowych terminach egzaminów co daje bezstresową szansę również osobom, które nie zdążyły się dobrze przygotować na początku sesji. Kierunek jest wymagający ale każda zmotywowana osoba na pewno podoła wymaganiom stawianym przez uczelnię. Farmacja na UMB ma mocną pozycję w rankingu krajowym co jest odzwierciedlane w rzeczywistości: nowe budynki dydaktyczne zlokalizowane w jednym miejscu, wysoki poziom nauczania, wielu doświadczonych doktorów i profesorów, a także nauczycieli akademickich przekazujących skrupulatnie swoja wiedzę i ciągle ją poszerzających- prowadząc badania naukowe i ciekawe, politematyczne koła zainteresowań. Szczerze polecam studiowanie farmacji na tym uniwersytecie medycznym. Osobiście nie żałuję, że wybrałem właśnie to miasto, ale od razu po studiach trzeba stąd uciekać, a to dlatego że rynek jest już tutaj przesycony, a zarobki stosunkowo niskie w porównaniu z całą resztą Polski. :)

Kierunek lekarsko-dentystyczny, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku (UMB) - opinia studenta V roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Prawdziwy szok po liceum - mnóstwo nauki z dnia na dzień (niektóre zakłady wymagają przygotowania partii materiału już na pierwsze zajęcia), do tego jest to materiał wymagający często uczenia się na pamięć, bez zrozumienia. Czas wolny jest, ale mają to osoby albo dobrze zorganizowane i radzące sobie z nauką, albo osoby zaliczające wszystko w ostatnich terminach i nie uginające się pod lawinowo rosnącymi zaległościami (tydzień urlopu zdrowotnego w złym momencie semestru może odbijać się czkawką aż do końca roku). Rozkład zajęć jest absolutnie losowy i można czasami spędzić większość dnia na uczelni, a po powrocie być zmuszony do nauki na następny dzień zajęć. Nie pomagają tutaj obowiązkowe wykłady, na których pojawiają się czasami listy obecności. Kiedy znajomi z innych uczelni będą imprezować lub szukać dorywczej pracy, Ty będziesz rozpaczliwie łapać godziny snu między sesjami nauki. Naturalnie, w weekendy da się trochę odpocząć, ale mimo wszystko trzeba zorganizować sobie jego część na przygotowanie się do zajęć. Książki można otrzymać na szkoleniu bibliotecznym, ewentualne braki da się uzupełnić ksero i notatkami od starszych roczników. Na kolejnych latach jest nieco lepiej, chociaż 4 rok to prawdziwy koszmar, że względu na ogromną liczbę godzin do wysiedzenia na uczelni i masę zaliczeń - 5 rok to przy nim słodkie wakacje. Podsumowując: od samego początku trzeba być bardzo czujnym i skoncentrowanym, bo każdy przedmiot może się potencjalnie skończyć bardzo drogim warunkiem (w porównaniu z innymi wydziałami UMB), wylecieć da się na każdym roku, chociaż najczęściej ludzie odpadają na pierwszym - potem większość osób wytrzymuje już do końca.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć jest zróżnicowany i zależy w dużej mierze od asystenta prowadzącego ćwiczenia (niektóre zakłady mają rotację asystentów i student ma do czynienia z każdym z nich). Można trafić dobrze i źle, wszystko zależy od szczęścia. Na wszelki wypadek, radzę nie nastawiać się na głaskanie po głowach i traktowanie w 100% na równi z ludźmi. Zdecydowanym plusem jest to, że mamy niemal gwarancję znalezienia pracy i możemy ją zaczynać w pełnym wymiarze praktycznie zaraz po studiach - luksus, o którym studenci lekarskiego mogą tylko pomarzyć.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Jak wyżej, czasami (rzadko) komuś możemy nie spodobać się od wejścia i wtedy przedmiot będzie wspominany mało przyjemnie. Nie panuje jakaś straszna psychoza, ale zdarzają się takie kwiatki jak konieczność usprawiedliwiania nieobecności na wykładzie (który nierzadko pokrywa się z obowiązującym podręcznikiem) albo odrabianie zajęć w jakichś dziwnych godzinach, bo osoba prowadząca jest ciągle zajęta. Wyścigu szczurów nie ma, sporadycznie ktoś nie podzieli się notatkami, ale zawsze można je zdobyć od kogoś innego.

Jak jest z mieszkaniem?

Miasto jest śmiesznie tanie, 550-600 zł za pokój w mieszkaniu tuż pod uczelnią, atrakcyjnie zlokalizowane akademiki, dużo miejsc z przystępnie wycenionym jedzeniem. Imprezowanie też nie uszczupla zbytnio portfela, a taksówki należą do najtańszych w regionie.

Życie w mieście

Komunikacja miejska jest, tyle można o niej powiedzieć. Nie ma tragedii, ale nie ma też czym się zachwycać (autobusy nocne to jakiś mit dla naiwnych). Fantastycznym rozwiązaniem jest sieć rowerów Biker, którą da się użytkować praktycznie za darmo, jeśli nie pokonuje się dystansów większych niż 2 stacje (wygodnie rozlokowane i liczne).

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Kierunek polecam osobom o silnej psychice i wysoce zmotywowanym. Nie jest to miejsce dla Ciebie, jeśli planujesz iść na jakiekolwiek studia i "coś się wymyśli". W takich przypadkach polecam Wydział Nauk o Zdrowiu lub pozostałe białostockie uczelnie - znacznie więcej możliwości zmiany decyzji w trakcie kształcenia. Należy pamiętać, że lek-dent to JEDNOLITE studia pięcioletnie, które trzeba zaliczyć ciągiem i obowiązują rozliczenia całoroczne (jeżeli przedmiot trwa dwa semestry, to w jednym roku akademickim zalicza się obie jego części albo powtarza się go w całości w następnym roku, płacąc przy tym równowartość całego semestru na innej uczelni). Każdy zaliczony rok daje niebywałą satysfakcję, ale jest okupiony ciężką pracą i wyrzeczeniami.

Dietetyka, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku (UMB) - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Pierwszy semestr był załadowany zajęciami od góry do dołu, bywało, że trwały od 8:00 do 19:00 bez przerw dłuższych niż 30 min. Podobno zajęć na pierwszym roku (i nie tylko) ma teraz trochę ubyć, ale nie wiadomo jak to będzie ;). Szeroki zakres przedmiotów: od żywienia człowieka i technologii żywności, przez anatomię, aż do etyki i psychologi. Nauki sporo, ale do przeżycia, trzeba po prostu wdrożyć się w system nauki i przyzwyczaić się do szybkiego notowania.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Wykładowcy i asystenci w większości przyjaźnie nastawieni i obiektywni. Stosunki między studentami zależą od samych studentów, jak ktoś nie chce to się nie podzieli notatkami i już, niezależnie czy to UMB czy jakakolwiek inna uczelnia.

Jak jest z mieszkaniem?

Pokoje w Domu Studenta nr. 1 (zaraz przy Pałacu Branickich) zaczynają się od ok. 480 zł, pokój w centrum - od ok. 550 zł.

Życie w mieście

Kampus jest rozległy, UMB ma swoje budynki zarówno na ul. Szpitalnej jak i na ul. Mieszka I-ego.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Wysoki poziom nauczania, polecam :).

Fizjoterapia, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku (UMB) - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki jest o wiele więcej w porównaniu do liceum, dużo jest tzw "zapychaczy" czyli przedmiotów nie do końca związanych z kierunkiem, uczelnia wymaga systematycznej nauki, także w trakcie studiów a nie tylko podczas sesji, nacisk jest głównie kładziony na teorię, praktyka kuleje.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Nie uczęszczałam na dodatkowe zajęcia, koła, warsztaty, ale z tego co się orientuję uczelnia daje sporo możliwości dodatkowego rozwoju. Biblioteka jak najbardziej na plus. Poziom zajęć zależy od podejścia prowadzącego, nie da się jednoznacznie określić tej kwestii. duża ilość prowadzących powiela to co już było, nie wprowadzając niczego nowego. Po zakończeniu nauki nie czuję się w pełni przygotowana do zawodu, zdecydowanie za mało jest zajęć praktycznych.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Z przykrością stwierdzam, że uczelnia często utrudnia życie studentom. Bardzo dużo biurokracji, asystenci zazwyczaj surowo przestrzegają regulaminu odnośnie np. zwolnień lekarskich w przypadku nieobecności, niektóre wykłady są obowiązkowe (!), akurat u mnie na roku w obrębie grupy pomagamy sobie i jesteśmy zgrani, ale między grupami raczej nikt się nie wymienia notatkami.

Jak jest z mieszkaniem?

Cena wynajmu pokoju w mieszkaniu 2-pokojowym - ok 500 zł.

Życie w mieście

Komunikacja w miarę ok, brakuje autobusów nocnych, uczelnia jest położona w takim miejscu że raczej z każdej strony miasta da się dojechać.

Fizjoterapia, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku (UMB) - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Ilość nauki zależy od przedmiotu i chęci uczącego się. Czasu wolnego można znaleźć dużo, jeśli w planie nie ma dużo okienek między zajęciami.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Uczelnia daje duże możliwości, ale nadal trzeba się samemu douczać i zainteresować się kierunkiem.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Asystenci (może prócz zakładu Biofizyki) są bardzo przyjaźnie nastawieni do studentów.

Życie w mieście

Autobusów jest bardzo dużo, więc wszędzie można dojechać. Jest dużo imprez, knajpek w bliskiej okolicy Uczelni.

Fizjoterapia, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku (UMB) - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Czas spędzony przy nauce na 1 roku jest porównywalny do tego ile przeznaczane na to w liceum.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Jest dobrze ale wiadomo mogło by być lepiej chociażby lepsze zaopatrzenie biblioteki. Książki są ale ich ilość jest zbyt mała.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Ogółem jest miła atmosfera na roku.

Jak jest z mieszkaniem?

Akademik to min 300 zł więc nie jest źle ogółem panuje tu miła atmosfera każdy służy pomocną ręką.

Życie w mieście

Budynki należące do uczelni znajdują się tak blisko siebie że nawet nie trzeba autobusu by przejechać z jednego wydziału na drugi taka podróż zajmuje max 20 min na piechotkę.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Na pewno nie żałuję decyzji wyboru tego miejsca.

Strony