Opinie o uczelniach

Stale aktualizowana i poszerzana baza opinii o kierunkach studiów i uczelniach z całej Polski. Znajdziecie tu m.in. opinie z uczelni medycznych.

Znalezionych opinii - 21

Pielęgniarstwo, Powiślańska Szkoła Wyższa - opinia studenta II roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Na pierwszym roku sporo nauki - przedmioty głównie teoretyczne; jest trochę czasu wolnego.. starcza na pracę zawodową; liczba książek/literatury do przeżycia; na drugim roku więcej praktycznych zajęć, więc dla mnie dużo więcej wiedzy, jaką mogę zdobyć. Ogólnie czuję, że się uczę i zdobywam nowe kwalifikacje.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć dobry, zajęć praktycznych super; biblioteka ok; koła naukowe są, niestety pracuję zawodowo, więc nie bardzo się włączam, ale koleżanki jak najbardziej - jest tu szansa na stypendium Rektora - warto się udzielać; wiele inicjatyw dla społeczeństwa, można się na prawdę rozwijać. Dla mnie na pewno bardzo ważny i duży krok życiowy, zresztą zaraz po licencjacie będę kontynuować studia na magisterce.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Atmosfera na uczelni jest ok, dużo się dzieje ciekawych rzeczy - a tu otrzęsiny, a tu wośp, szlachetna paczka, konferencje, nawet wigilia dla studentów; jest w porządku. Nie ma żadnych wyścigów, a wykładowcy są fajni, pomocni przede wszystkim, ogólnie sympatycznie.

Jak jest z mieszkaniem?

Uczelnia nie ma akademika, ale z tego co wiem to podjęła kroki aby od przyszłego roku była taka możliwość.

Życie w mieście

Miasto Kwidzyn jest niewielkie, bezpieczne i spokojne; życie towarzyskie jest, całkiem sporo klubów i innych kawiarni, nie narzekałyśmy nigdy na brak rozrywek, jeśli miałyśmy na to czas i ochotę. Wszędzie można dojść na piechotę :) dla zdrowia :)

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Ja polecam uczelnię na 100%, mam porównanie - to nie moja pierwsza próba zdobycia wyższego wykształcenia, wiem więc o czym mówię. Uczyć się trzeba, to normalne, ale nie ma jakiś dziwactw, niezdrowego podejścia czy innych nieprzyjemności, wręcz odwrotnie, wszyscy od początku - rekrutacja/dziekanat/kwestura przykładają dużą wagę do tego aby student był zadowolony. To jest ważne; mało tego tutaj nie jestem numerem w indeksie - czuję się ważna a moje potrzeby czy problemy też nie są jak w wielu przypadkach na uczelniach olewane, tylko rzeczywiście rozwiązywane. Doceniam to bardzo.

Pielęgniarstwo, Pomorski Uniwersytet Medyczny (PUM) - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

2

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Na pierwszym roku pielęgniarstwa (zresztą na 2 i 3 też) nauki jest bardzo dużo. 4 dni w tygodniu zajęcia zaczynały się o 8 a kończyły o 21, oczywiście sa jakieś okienka ale są tak nieprzemyślane że jest np. 1,5 h przerwy i nawet nie zdąży się wrócić do domu. Zajęcia są w 4
3 oddalonych od siebie miejscach czasami ciężko dojechać komunikacja miejska bo jest godzina przerwy między zajęciami a dojazd zajmuje 50 minut (jeżeli są korki to można się nie wyrobić). Dla zobrazowania; kierunek lekarski ma na 1 roku ok. 850 h zajęć a pielęgniarstwo 1654 h ;) na drugim roku jest lepiej mniej siedzenia na uczelni więcej praktyk i godziny nie są tak dramatyczne, chociaż jak inne kierunki słyszą że cieszymy się że kończymy ,, już" o 19 to robią wielkie oczy.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Uczelnia jest nastawiona zdecydowanie na kierunek lekarski, a inne kierunki ma trochę w nosie. Możliwości rozwoju w zawodzie na pewno są, ale raczej nie dzieje się to dzięki uczelni, można to robić we własnym zakresie. Na tę uczelnię - PUM - raczej nie ma co liczyć.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Na kierunku pielęgniarskim jak można się spodziewać przeważają kobiety, więc jest wiele niepotrzebnych spięć i kłótni, ale po pierwszym roku trochę się to unormowało.

Jak jest z mieszkaniem?

Osobiście mieszkam w akademiku innej uczelni, bo moja nie przyznała mi miejsca. Kierunek lekarski i stomatologia mają nabór na akademiki w lipcu /sierpniu i zgarniają jakieś 75% miejsc. Dla pozostałych kierunków ogłoszenie wyników jest około 27 września więc do ostatniej chwili nie wiadomo czy dostanie się miejsce. Ja na szczęście dostałam miejsce w innym akademiku i bardzo sobie chwalę. Cisza spokój (na prawdę), lepsze warunki niż na pumie, cena taka sama. Łazienka na 4 osoby a nie np na 8 lub 12 a ten sam przedział cenowy.

Życie w mieście

Na pierwszym roku zajęcia w 3 różnych miejscach ok 45 minut drogi pomiędzy nimi (komunikacją). Ale dojazd jest całkiem w porządku, przystanki blisko uczelni. Wolnego czasu jest bardzo mało często nawet człowiek nie ma siły żeby gdzieś wieczorem wyjść, bo zajęcia prawie codziennie na 8. Szczecin nie jest aż tak studenckim miastem jak np. Wrocław, Poznań, Warszawa, więc atrakcji dla studentów też jest mniej.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Szczerze mówiąc bardzo żałuję wyboru PUMu. Jest to tak słabo zorganizowana uczelnia że aż się płakać chce. Plan zmieniał się w pierwszym semestrze jakieś 7 razy, załatwienie czegokolwiek jest trudne i uczelnia robi wiele problemów z błahymi rzeczami. Dostałam się również do Poznania i żałuję że tam nie poszłam, bo znajomi którzy tam studiują nie mają takich problemów. Jeżeli chcesz studiować na PUMie coś innego niż medycynę stanowczo odradzam!

Pielęgniarstwo, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

5

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Pierwszy rok na pielęgniarstwie jest ciężki, co tu dużo mówić. Inną nauka niż w liceum nie ma przymusu nauki systematycznej jeśli dasz radę nauczyć się w ciągu kilku dni to Twoja sprawa. Jednak radzę systematyczność ponieważ są takie momenty w ciągu roku że przedmioty się nakładają i jest ciężko. Ale wszystko jest do przejścia.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Biblioteka jest super wyposażona, nawet najnowsze wydania. Na pierwszym roku nie za dużo ludzi robi coś ponad studia jednak da znaleźć się czas, sama poszłam do samorządu.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Wykładowcy wyrozumiali czasami muszą przycisnąć bo materiał jest trudniejszy ale są bardzo mili.
Na roku bywa różnie, na początku jak się wszyscy nie znają to potrafiliśmy dawać sobie materiały potem bywało różnie. Są niektóre 'asy', które nie chcą sobie robić konkurencji. Ale proszę Was, nie na pielęgniarstwie ponieważ jest duże zapotrzebowanie.

Jak jest z mieszkaniem?

Sama mieszkam w akademiku, polecam bardzo ! Blisko na zajęcia wszystkie budynki w zasięgu tworząc campus. I cena w porównaniu do mieszkania niebo.

Życie w mieście

Na początku ciężko było dostosować się że zajęcia są w różnych miejscach jednak po czasie da się ogarnąć wszystko czasowo.
Są dni kiedy wracasz o 20 jesz coś i składasz do nauki, a za oknem ludzie z innych kierunków imprezują.... jest to przybijające Ale na 2 roku ma być podobno luźniej.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Polecam kierunek jak i uczelnie ! Wiadomo są trudniejsze jak i łatwiejsze tygodnie i przedmioty.
Ale warto to przetrwać.

Pielęgniarstwo, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Duuuuuużo nauki, zajęcia od rana do wieczora. Przedmioty które tylko zapychają dzień, a nic nie uczą: psychologia, pedagogika, socjologia, filozofia itp. Tak na prawdę cała uczelnie ma wydział nauk o zdrowiu w tyłku, jedyne czym się przejmują to lekarski, stoma itd. Oni muszą mieć wszystkie egzaminy w terminach które im pasują, a jak nie to jest wielka afera, my natomiast musimy wciskać egzaminy gdzie mamy ich już 3 w tygodniu, pod tym względem jest masakra. Teraz jest czerwiec „ostatni” miesiąc zajęć... co z tego że mamy włansie 3-4 egzaminy w tygodniu, a na dodatek mamy egzaminy w LIPCU, a w połowie sierpnia zaczynamy MIESIĄC praktyk, także wakacji łącznie mamy ok miesiąc... Praktycznie nie ma czasu wolnego, także „typowe” imprezowe życie studenta odpada na tym kierunku na UMP.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Niektórzy wykładowcy widać, ze starają się przekazać nam informacje w zrozumiały i ciekawy sposób, niektórzy mówią jakby byli do tego zmuszani, ale to chyba jest tak w każdej uczelni. Dla pielęgniarstwa praktycznie nie ma żadnych warsztatów czy kół naukowych. Po tym kierunku na pewno znajdziesz prace, nie ważne gdzie się pójdzie na praktyki, zapraszają do pracy po skończeniu studiów.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Tak jak mówiłam, większość ludzi an tej uczelni ma wydział nauk o zdrowiu w głębokim poważaniu, bo najważniejsi są studenci z lekarskiego. Ocen do indeksu nie wpisują, ciągle trzeba się o to upominać. Z samymi wykładowcami na prawdę da się dogadać, maja w miarę dobry kontakt z le studentami, wiadomo ze zdarzają się wyjątki. Relacje między studentami zależą od ludzi, u nas na 130 osób jedna tylko uważa nas za „konkurencje na rynku pracy” i nie przekazuje dalej informacji od wykładowców itd., a poza tym wszystko sobie udostępniamy, notatki/ prezentacje są udostępniane przez wykładowców w systemie wisus, także jest z czego się uczyć.

Życie w mieście

Poznań jest bardzo dobrze skomunikowany, tak na prawdę z każdego końca poznania można ze spokojem dojechać na uczelnie. Często mamy zajęcia w różnych częściach Poznania, wiec dobry dojazd to jest podstawa. Do spędzania wolnego czasu mamy miliony możliwości, dla każdego się coś znajdzie, centra handlowe, kina, boiska, parki, bary i puby, kluby, można wynająć rowery w wielu miejscach w Poznaniu (często przy przystankach).

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Nie żałuje wyboru tej uczelni bo pielęgniarstwo w Poznaniu jest na bardzo wysokim poziomie, poznałam tutaj świetnych ludzi, pomimo ciężkiej pracy która trzeba wykonać, ilości egzaminów które trzeba zdać to jednak Poznań miasto doznań i WARTO tu studiować!

Pielęgniarstwo, Warszawski Uniwersytet Medyczny (WUM) - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki jest dosyć sporo, anatomia tylko przez pierwszy semestr więc trzeba szybko wszystko ogarnąć. Nie ma sesji zimowej tak więc wszystko narzucone w letniej. Dużo niepotrzebnych zajęć np. filozofia czy socjologia, które po prostu zapychają czas.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Możliwości jest bardzo dużo to fakt. W 2 semestrze dwutygodniowe praktyki, wiele kół naukowych.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Relację między studentami są różne. Jedni patrzą tylko na siebie, ale znajdą się tacy, którzy nawet podzielą się notatkami.

Jak jest z mieszkaniem?

Mieszkania drogie i to bardzo. Najlepiej szukać co najmniej w 3 osoby.

Życie w mieście

Zajęcia są porozrzucane, trzeba dojeżdżać z jednego punktu do drugiego. Zajęcia od rana do wieczora.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Idąc na WUM na początku się cieszyłam, teraz mam mieszane uczucia. Po kierunku możliwości pracy pełno, szkoda tylko, że za grosze. Studia jak i sama praca ciężka, a zarobki do tego nieadekwatne.

Pielęgniarstwo, Pomorski Uniwersytet Medyczny (PUM) - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Dużo więcej.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Miernie.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Ciągłe problemy z administracją.

Życie w mieście

Każdy znajdzie coś dla siebie.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Gdybym mogła jeszcze raz wybrać uczelnię, zdecydowanie nie był by to Szczeciński PUM.

Pielęgniarstwo, Warszawski Uniwersytet Medyczny (WUM) - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Jak się dobrze zorganizujesz to zostanie jakiś czas wolny, ja swojego na naukę wiele nie poświęcałam,ale zaliczyłam do tej pory wszystko bez większych problemów. Niestety praktycznie wszystkie zajęcia są obowiązkowe, więc mnóstwo czasu traci się na jeżdżeniu po Warszawie między zajęciami, bo są w różnych miejscach, a WUM słynie z tego, że plan układa tak, byśmy bili rekordy w przedostawaniu się w godzinach szczytu z jednej dzielnicy na drugą. Drugi semestr pod względem godzin zajęć jest duuużo lżejszy, jest czas na oddech,ale później przychodzi trudny psychicznie i fizycznie czas praktyk, na których jesteśmy wykorzystywani do najmniej przyjemnych czynności pielęgnacyjnych u pacjentów.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom zajęć jest bardzo zróżnicowany. Są zajęcia prowadzone z sensem, wiadomo co masz z nich wyciągnąć i do czego Ci się przyda zdobyta wiedza czy umiejętności. Jednak sporo jest zapychaczy, które bałamucą nasz czas, a właśnie prowadzący tych zajęć są najbardziej wymagający i nieugodowi. Koła naukowe, owszem istnieją, ale to co robią jest słabo widoczne dla przeciętnego studenta. Możliwości rozwoju jest mnóstwo, bez wątpienia, specjalizacje, kursy kwalifikacyjne, itd. Pytanie tylko czy warto, biorąc pod uwagę obserwacje co się dzieje w tym zawodzie: jak pielęgniarstwo jest odbierane przez społeczeństwo, przez pozostały personel, jak wyglądają zarobki, a jaka ciąży nad nami odpowiedzialność i ciężka psychiczna i fizyczna praca. Przekonać się o tym można już na pierwszym roku. Empatią i powołaniem rachunków w przyszłości nie opłacimy, niestety.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Relacje są różne, jak wszędzie. Są wykładowcy, z którymi bez problemu można się dogadać, ale są też tacy, których nigdy nie zrozumiesz. Tych drugich zdaje się być więcej na tej uczelni. Między studentami, jak w życiu, z jednym się dogadasz, a innych wolisz unikać. Z reguły ludzie z naszego kierunku są otwarci i komunikatywni, no i ta chęć niesienia pomocy jest zauważalna. Ogólnie ludzie są świetni, tylko przyszłość nietęga i to martwi.

Jak jest z mieszkaniem?

Mieszkania są drogie, żeby uzyskać akademik czeka masa papierkowej roboty, poprawek itd,itp, a Panie z administracji zwykle mają problem, by Ci pomóc. Mieszkania najlepiej zacząć szukać wcześniej, najlepiej w więcej niż dwie osoby, korzystniej cenowo można znaleźć wtedy. Dobrą opcją jest też szukanie samego pokoju, jeśli nie ma się jeszcze współlokatorów, ewentualnie dogadać się przez jakiś portal społecznościowy z kimś kto też zaczyna naukę na tej uczelni.

Życie w mieście

Jak to w stolicy. Korki,lorki, wypadki,korki. Ale do przeżycia, można się przyzwyczaić i nauczyć wychodzić wcześniej niż pokazuje aplikacja "jak dojade", bez której ani rusz, przynajmniej na początku. Miejsc do imprezowania z pewnością nie zabraknie, gorzej z czasem na to.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Uczelnia jest trudna w obsłudze na początku, ale idzie się przyzwyczaić. Jednak kierunek studiów jest naprawdę ciężki, jeśli ktoś myśli o przyszłości, a nie o samym momencie studiowania, który też nie jest łatwy. Czeka tu dużo nauki, dużo siły, nerwów ze stali, odporności na brak szacunku itd. Na pewno warto uczyć się języków, jeśli już postanowicie kończyć te studia z myślą o pracy w zawodzie i raz, raz za granicę.

Pielęgniarstwo, Uniwersytet Rzeszowski (UR) - opinia studenta I roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Nauki jest sporo, ale nie to jest najtrudniejsze. Najgorszy jest fakt, że zajęcia zajmują prawie 12 h każdego dnia. Pierwszy semestr to praktycznie same wykłady, czasem ćwiczenia. Zdarza się, że przez cały dzień siedzi się w jednej auli i łącznie ma się 1,5 h przerwy. Podzielone po 15 minut co wykład. Drugi semestr to głównie zajęcia praktyczne - pracownia, szpital, przychodnie - o wiele ciekawiej :)

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Bardzo dobrze zaopatrzone pracownie, nigdy nie brakuje igieł czy środków do dezynfekcji. Można dołączyć do kół naukowych, wykładowcy są zazwyczaj bardzo pomocni.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Współpraca na naszym roku jest po prostu niezwykła! Przed każdym kolokwium następuje wymiana 'dóbr' i 'pomocy naukowych'. Nie ma wyścigu szczurów, atmosfera jest bardzo przyjemna.

Życie w mieście

Rzeszów jest pięknym miastem, jednak wydziały są tak rozrzucone po mieście, że czasem trudno na czas dostać się z miejsca na miejsce. MPK jeździ często, bilety semestralne są dość opłacalne. Miasto samo w sobie wspaniałe, masa siłowni, biblioteki, parki... Polecam! :D

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Jeżeli czujesz powołanie do tego zawodu, w tym miejscu się odnajdziesz. Jeżeli nie, nie męcz się, zmień kierunek. Praca jest ciężka, ale satysfakcjonująca. Pomimo paru problemów z organizacją, to uczelnia jest bardzo miła :)

Pielęgniarstwo, Pomorski Uniwersytet Medyczny (PUM) - opinia studenta III roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Mnóstwo nauki, zajęcia do 21.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Mierne. Erasmus tylko w jedno miejsce. Wszędzie pod górę...

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Wyścig szczurów.

Jak jest z mieszkaniem?

Są akademiki w przystępnej cenie, zawsze można wynająć pokój blisko uczelni.

Życie w mieście

Komunikacja w miarę tania.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Polecam kierunek nie polecam uczelni.

Pielęgniarstwo, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu - opinia studenta IV roku studiów stacjonarnych

0

Jak wygląda nauka na pierwszym roku?

Bardzo dużo nauki, mało czasu dla siebie w tygodniu. Pochłaniający kierunek, duża ilość godzin na pierwszym roku, późniejsze lata dość trudne, ale ciekawe. Duża ilość praktyk, nowe doświadczenia.

Jak oceniasz możliwości rozwoju jakie daje uczelnia i/lub wybrany przez Ciebie kierunek?

Poziom wysoki, biblioteka bardzo dobrze zaopatrzona. Duża ilość konferencji naukowych, a także dodatkowych wykładów.

Jaka atmosfera panuje na uczelni?

Miła i przyjazna atmosfera, podejście do studenta odpowiednie. Student nie jest traktowany przedmiotowo.

Jak jest z mieszkaniem?

Ceny od 300-750 zł/osobę.

Życie w mieście

Dobry dojazd komunikacyjny na zajęcia, często kursujące tramwaje.

Własne uwagi, spostrzeżenia, wskazówki

Bardzo polecam tę uczelnię, ze względu na wysoki poziom wykładania. Gdybym miała podjąć jeszcze raz decyzję, zdecydowałabym się jeszcze raz na tę uczelnię.

Strony